Magické tipy a triky kasín

Pompézne interiéry, stred nočného života a hazardu, takéto sú kasína. Avšak získať peniaze nie je také jednoduché ako to vo filmoch vyzerá. Najlepším hazardným domom sa stáva taký, kde hráči najviac utrácajú. Kasína sa totiž chránia zabehnutými pravidlami, ktoré málokto pozná a ideálne fungujú na hráčov. Aká je psychológia hazardných hier ? A čo všetko sa za tým ligotom schováva? V tomto článku sa dočítate kúsok z týchto trikov.

Prvé, čo vplýva na hráča je design kasína. Už nablýskaný exteriér Vás vláka dnu z ulice a čo sa nachádza v interiéri ? Design interiéru je v tých najlepších kasínach navrhnutý tak, aby čo najlepšie zaútočil na všetky zmysly hráčov a udržal ich v úplnej izolácii od vonkajšieho sveta čo najdlhšie. Cieľom každého kasína je zarobiť čo najviac peňazí z uzavretých stávok hráčov. Dojem z kasína nezávisí ani tak od skúsených krupiérov, moderných strojov ani od lokality a umiestnenia komplexu s kasínom ako od samotného dobre navrhnutého interiéru.

Interiér kasína
Interiér kasína

V prvom rade je najdôležitejšie vytvoriť zázemie pre hráča, osvetlenie je tlmenémierne a to pre to, aby sa zákazník cítil ako v pohodlí domova. Nič v kasíne nie je náhodne zariadené a vyberané, a to ani koberce. Väčšina môže povedať, že vzory a návrhy na týchto kobercoch sú nevkusné , s farebnými vírmi, čiarami ale sú pokladané za úplnú normu. Práve oni majú pre ľudský mozog magický a kúzelný účinok, pôsobia príťažlivo. Okrem toho aj farby stien sú častokrát červené, čo podľa štúdie vyvoláva bezpečný a pohodlný pocit a vedie k zvyšovaniu hladiny adrenalínu čo zvyšuje túžbu o hre a výhre. Oveľa lepšie fungujú nízke stropy a na rozdiel od prázdnych stien celú sálu vyzdobíme pútačmi a marketingovými dekoráciami poukazujúcimi na veselých hráčov a skvelé momenty z výhier. S týmto súvisí aj čistota kasín. Človek na to aby sa cítil bezpečne, uvoľnene musí mať okolo seba čisto a upratane, neporiadok človeka rozčuľuje. Preto je v kasínach zamestnaných množstvo zamestnancov, ktorí sa o tento vnútorný poriadok starajú, zbierajú papieriky po hráčoch okamžite, toalety sa lesknú čistotou. 

V KASÍNACH NENÁJDETE OKNÁ ANI HODINKY

            Moderné kasína sa väčšinou nachádzajú v luxusných komplexoch kam nedopadá denné svetlo, aby vôbec nič hráča nerušilo pri zábave. V kasínach panuje tlmené osvetlenie pri každom stole, čo dodáva príjemnú a uvoľnenú atmosféru. V kasíne taktiež nenájdete hodinky, nejde o náhodu ale o zámer. Cieľom je hráča zmiasť natoľko aby stratil pojem o tom, koľko času strávil v kasíne. Hra klienta pohltí a stratí úplne orientáciu v čase ako aj pojem o tom o koľko financií už pri svojej hre prišiel.

Kasíno je vždy plné oslepujúcich svetiel a detailov a málokedy v ňom počuť hrať pomalú hudbu. Nejde však o náhodu, ani o vkus majiteľa kasína. Psychológovia totiž prišli na to, že oslňujúce množstvo svetiel a rýchla hudba donútia zákazníka podvedome robiť unáhlené rozhodnutia a minúť viac peňazí.

OD PLYNULOSTI A RÝCHLOSTI HRY ZÁVISÍ

Väčšina hráčov v kasíne je netrpezlivých a rýchlejšie sa rozbehnú k automatom alebo herným stolom kde je práve menej ľudí. Sú si vedomí toho, že čím viac ľudí, tým viac sa hra predlžuje. Okrem toho, že dostanú pár drinkov zadarmo, majú viac času na to, aby si premysleli ďalší krok.

 Pri vchode nesmú chýbať hneď prvé stroje, ktoré skvele navodia hernú atmosféru. Tá by sa mala udržiavať až k samotným toaletám. Tie sa samozrejme umiestňujú až v samotnom srdci hneď vedľa zmenárne. Hráč sa tak pri odchode môže nechať zlákať k ďalšej hre. 

V kasíne záleží aj na veľkosti žetónov. Hráči oveľa radšej siahnu po veľkých žetónoch, ktoré samozrejme majú väčšiu sumu ako po tých drobných.

Kasíno vytvára ilúziu výhry u každého hráča. Aj keď pravdou je, že kasíno dopraje raz za čas jednému šťastlivcovi aby vlial nádej do žíl ďalším. Výhra v kasíne funguje ,,davovou psychózou“ , stačí ak jeden z ďalších hráčov uvidí, že niekto vyhral pomyslí si, že ak vyhral on môžu vyhrať aj oni.

Jackpot
Jackpot

KASÍNA MAJÚ VLASTNÉ BEZPEČNOSTNÉ OPATRENIA

Samotné kasíno ma príliš dobre prešpekulované zabezpečenia, aby nikto odtiaľ len tak neodkráčal s ulúpenými peniazmi. Po celom kasíne sú rozmiestnené kamery, ktoré sú vybavené systémom na rozpoznávanie tváre. Akonáhle tam vkročíte, bude jasné, aký je váš finančný stav a či sa v kasíne v tom čase nenachádza práve váš príbuzný. Bezpečnosť je na prvom mieste.

Alkohol v kasínach je povolený
Alkohol v kasínach je povolený

ALKOHOL V KASÍNACH

Je to jeden z najnenápadnejších trikov ale zároveň najúčinnejší. Nápoje zdarma pracujú na niekoľkých úrovniach zároveň. Za prvé sú ZDARMA, čo prekvapí a milo poteší každého zákazníka kasína. Kokteilové servírky roznášajú tieto nápojeúsmevom a na podnose majú širokú škálu krásne ozdobenýchchutných drinkov, ktoré lákajú po celú dobu návštevy. Po druhé alkohol otupuje aj inteligentných hráčov a znižuje ich pozornosť pri hre. Alkoholické nápoje spomaľujú mozog hráčov a tým znižujú schopnosť premýšľať a činiť správne rozhodnutia. Hráči sú v stave opitosti štedrejší a zachádzajú so žetónmi ako s čokoládovými mincami.

zdroj: www.bydlimekvalitne.cz, www.cestovatel.cz, www.interez.sk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *