Kráľovstvá hazardných hier

Rozprávkovo nablýskané hracie sály, krásne ženy, veľa svetiel, zvukov, automatystovky tisíc korún, ktoré sa pretočia v každej jednej minúte. Po tomto sníva každý jeden majiteľ kasína. Miesto, kde pár ľudí rýchlo zbohatne, no iní tu za jednu noc dokážu minúť obrovský obnos peňazí, z ktorého by sa nám smrteľníkom rozhodne zakrútila hlava. Ktoré sú tie najúspešnejšienajbohatšie kasína na svete?

MACAO

Prvenstvo medzi kasínami zaberá známa mestská destinácia v Ázii – MACAO – ,,Las Vegas východu“. Aj keď nie je také populárne ako Tokio, Peking, Singapur či Hong Kong, avšak Macao je najznámejšie ako najväčšie hazardné mesto. Totiž práve v Macau sa nachádza niekoľko obrovských grandióznych a množstvo menších kasín, v ktorých sa pretočí omnoho viac peňazí a návštevníkov ako v samotnom fantastickom a jedinečnom Las Vegas. Podľa väčšiny skúsených znalcov je gamblerská metropola číslo 1 práve v tomto meste. Táto destinácia je považovaná za jednu z najbohatších oblastí sveta, kde sa stretáva bohatá elita z celej Ázie. Macao už predbehlo Las Vegas svojou neopakovateľnou atmosférou a pre vyberavých a solventných obyvateľov a hráčov je to RAJ. Hazardné hry sú tu úplne legálne.

Kasíno MACAO - Las vegas východu
Kasíno MACAO – Las vegas východu

Milióny návštevníkov sem prichádzajú vyhrávať a prehrávať svoje majetky do jedného z najslávnejších a najluxusnejších kasín na svete – „Venetian-Macao casino“. O udivujúcich číslach hovorí aj magazín Las Vegas Review Journal a to, že celkový ekonomický príjem  Macaa zo stávkovania za rok 2011 presiahol neuveriteľných 33,5 bilióna amerických dolárov.

Kasíno MACAO - Las vegas východu
Kasíno MACAO – Las vegas východu

KRÁĽOVSTVO V  LAS VEGAS, USA

Kasíno je raj vrtkavého šťastia, bohémskej zábavy, vzrušenia a veľkých súm. Aj medzi týmito miestami existujú tie horšie a menej navštevované, lepšie a potom úplná luxusná špička. V tých najluxusnejších nájdete okrem rozľahlých plôch, tisícoch herných automatov aj ďalšie komfortné vybavenie a to luxusné hotely, reštaurácie. Tieto miesta sú dokonale prispôsobené na to, aby sa Vám z nich ľahko, bezbolestnebez výčitiek kotúľali peniaze z vreciek. Práve takto prispôsobené miesto rozkoše je najslávnejšia metropola hazardu na celej zemeguli- Las Vegas. Život v tomto meste je neporovnateľný s ostatnými časťami USA, tu je povolené takmer všetko pre obyvateľov ale aj turistov.  Samozrejme toto mesto má mnoho iných pamiatok, ktoré stoja určite za návštevu a pozretie.

Medzi najúspešnejšie kasína patrí určite Bellagio v Las Vegas!

Toto luxusné miesto pozná určite každý človek. Hráčov a turistov vítajú obrovské, impozantné fontány, ktoré si nemôže nikto pomýliť. Práve tieto fontány konajú v určitých časových intervaloch choreografické vodné vystúpenia, ktoré sú viditeľné z mnohých vyhliadkových bodov. 

Mnoho profesionálnych pokerových hráčov radšej hrá v pokerovej herni Bellagio a nazýva ich domácou základňou (alebo bežnejšie „The Office“) . V tomto kasíne sa odohralo už množstvo turnajov s tými najlepšími hráčmi sveta.        

Avšak ani ostatné kasína nezaostávajú a držia si neustále miesto v rebríčku najlepších a najluxusnejších kasín sveta. Medzi ne patri napríklad komplex postavený v štýle Rímskej ríše – Caesars Palace. Kasína v Ceasars Palace sú v podstate dve, jedno určené pre hráčov s vysokými limitmi stávok a druhé pre širšiu verejnosť.

Kasíno Flamingo
Kasíno Flamingo

V kasíne ladenom do karibského štýlu FLAMINGO si hráči nájdu svoju klasikustovky automatov. Za zmienku určite stojí práve vznik názvu FLAMINGO Gangster Bugsy, zakladateľ tohto kasína, komplex pomenoval na počesť svojej showgirl Virginie Hill, ktorá mala veľmi dlhé nohy.

KRÁĽOVSTVO V  LAS VEGAS, USA
KRÁĽOVSTVO V  LAS VEGAS, USA

GOLDEN GATE na prvý pohľad možno neznámy hotel s kasínom je práve legendou Vegas. Bol úplne prvý, otvorený pod názvom Hotel Nevada. Toto kasíno nepatrí medzi tie najväčšie ale umožňuje hrať s malými stávkami.

Golden Gate kasíno
Golden Gate kasíno

Komplex Luxor so svojím poznávacím znamením- SFINGA a 111 m vysoká PYRAMÍDA so 4 400 izbami patrí medzi najväčšie hotely v Las Vegas. Aj interiér tohto hotela a kasína je zariadený práve v egyptskom štýle. V kasíne v popoludňajších hodinách otvárajú hraciu školu, kde umožňujú hráčom bezplatnebez stávok si zahrať hru. Takto si však vychovávajú budúcich hráčov.

Komplex Luxor
Komplex Luxor

Klasiku medzi hotelmi a kasínami na Stripe zastupuje Monte Carlo, napodobňujúce obľúbené stredisko v Monaku.

Kasíno Monte Carlo
Kasíno Monte Carlo

africkomhollywoodskom štýle, jeden z najväčších hotelových komplexov na svete a najväčším v USA je MGM Grand.

Mirage, impozantný hotelový komplex pripomínajúci svojím exteriérom Francúzsku Polynésiu. Páve v tomto kasínu si môžete zahrať zvláštnu hru – Free Bet Blackjack.

MONTE CARLO- MONACO

Najslávnejšiu hráčsku metropolu Európy predstavuje impozantná budova s bohatým dekoratívnym interiérom, pripomínajúca malý palác, luxusne MONTE CARLOMONAKU na francúzskej riviére. Práve kasína spravili z tohto miesta jedno z najbohatších.   

Kasíno Monte Carlo - Monaco
Kasíno Monte Carlo – Monaco

Ešte dnes patrí k hlavným zdrojom financií v tomto miniatúrnom štáte. Najväčšie akcie tohto komplexu vlastní kráľovská rodina a vláda.

Kasína vo svojom majestátnom štýle tu fungujú už od 19. storočia a môžeme povedať, že sú v nezmenenej podobe. No i keď je Monte Carlo fascinujúcim hráčskym miestom, rozhodne to nie je nič pre skromných a šetriacich – ceny sú tu výrazne vyššie než kdekoľvek v Európe. Každý rok privítajú tisícky návštevníkov. Zakázané je nosiť krátke nohavice či šľapky na nohách a po ôsmej hodine večer musia mať muži v súkromných hracích miestnostiach na sebe saká. Monte Carlo ponúka množstvo amerických aj európskych hier. Okrem toho sa v celom komplexe nachádza niekoľko reštaurácií a divadlo. Kasíno má vo svete známe meno a v súčasnosti je mnohokrát skôr cieľom turistov z rôznych kútov sveta, kochajúcich sa pohľadmi na pompéznu architektúru či drahé autá, než serióznych gamblerov.

Kasíno Monte Carlo - Monaco
Kasíno Monte Carlo – Monaco

Zdroj: www.manmagazin.sk, www.chcidoameriky.cz, www.vedelisteze.sk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *